Day in Life

Dzień ojca to wyjątkowy czas, kiedy doceniamy i przytulamy ukochanych tatusiów. My doceniamy twórczość i zaangażowanie jednego z fotografów ojców, którzy swój projekt, codzienne fotografie skupiają wokół najważniejszych pociech w życiu! Zobaczcie sami dayinlife!

Szczerze wierze w to że życie składa się raczej z poniedziałkowych poranków niż z wielkich wydarzeń i ze bardzo łatwo jest stracić z oczu to co jest najważniejsze. Zazwyczaj nie przywiązujemy większej wagi do nudnych, zwykłych i szarych dni, a skupiamy się weselach, świętach i urodzinach. Ale ile tak naprawdę mamy w życiu wesel czy rodzinnych wakacji? Życie dzieje się tu i teraz.

Sam projekt z dzieciakami powstał bardzo organicznie i z wielu powodów . Tomasz jest fotografem, ma aparat, większość czasu spędza z dzieciakami. Nic tylko robić im zdjęcia. Mieszkają w Dublinie, kontakt z rodzina w Polsce jest bardzo ograniczonych. Po części projekt powstał dla dziadków. By moc im pokazać to czego nie mogą doświadczyć. Normalne życie wnuków. Dodatkowo robienie nawet jednego zdjęcia dziennie często nie jest takie łatwe. Wymaga sporej dozy wysiłku i zaangażowania.

Inspiruje mnie głownie miłość i radość. Bardzo lubię fotografie reportażową ale mam już dość wszechobecnej w niej biedy, wojny i smutku. Dlatego staram się stosować to samo podejście ale szukam raczej szczęścia uśmiechu i beztroski.

źródło: dayinlife.ie Tomasz Laskowski