Damskie klapki Birkenstock to nie tylko model Arizona! Jakie fasony butów niemieckiej marki podbijają serca fashionistek?

Damskie klapki Birkenstock to nie tylko model Arizona! Jakie fasony butów niemieckiej marki podbijają serca fashionistek? Myśląc o marce Birkenstock, Twoim pierwszym skojarzeniem z pewnością są klapki Arizona. Model ten jest wręcz kultowy w świecie mody i cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet z różnych kontynentów. Ta niemiecka marka może się jednak pochwalić liczną kolekcją innych, równie stylowych fasonów. Sprawdź, jakie modele damskich klapek Birkenstock zaskarbiły sobie serca fashionistek.


Model Madrid – pierwsze klapki Birkenstock na rynku
Początkowo marka Birkenstock nie zajmowała się produkcją butów, a wkładek ortopedycznych. Chociaż rodzina od dziesiątek lat związana była z rzemiosłem obuwniczym, jej przedstawiciele wyspecjalizowali się w prozdrowotnych rozwiązaniach. W ten sposób po latach badań nad naturalnym chodem powstało innowacyjne łoże korytkowe, imitujące odcisk stopy pozostawiany na piasku. Przeniesienie profilowanej wkładki wprost do buta nie było jednak proste, gdyż zarządzający firmą Karl Birkenstock nie chciał iść na kompromisy. Po wielu latach starań jego marzenie się spełniło, a na rynku pojawiły się pierwsze klapki damskie Birkenstock Madrid.

Chociaż przed laty opinia publiczna nie zareagowała zbyt entuzjastycznie, obecnie trudno nie docenić unikalnego wzornictwa. Inspiracji dla designu można się doszukiwać w łamiącym modernistyczne schematy brutalizmie. Dlatego też model Madrid prezentuje się bardzo retro, szczególnie w wersji z wytłaczanymi paskami.

Damskie klapki Birkenstock to nie tylko model Arizona! Jakie fasony butów niemieckiej marki podbijają serca fashionistek?

Klapki Birkenstock Madrid wyróżnia retro stylistyka

Gizeh – japonki w wydaniu Birkenstock
Japonki zawojowały świat mody na przełomie lat 70. i 80. Marce Birkenstock było wówczas daleko do podążania za głównym nurtem w obuwniczych trendach, ale Karl Birkenstock postanowił stworzyć swoją wersję popularnych klapek. Święcące wówczas triumfy japonki nie mogły zostać wyposażone w profilowaną wkładkę Birkenstock, dlatego praca nad nowym fasonem trwała aż 3 lata. W końcu model Gizeh ujrzał światło dzienne i pozostaje w ofercie marki do dziś. Udało mu się osiągnąć sukces, dlatego jest uznawany za jeden z podstawowych fasonów marki.

Japonki Gizeh wyróżnia charakterystyczny pasek z przewleczonym przezeń separatorem palców. Analizując ich design, inspiracji można doszukiwać się w obuwiu noszonym przez starożytnych Egipcjan. Szczególnie w wersji ze skóry zamszowej, klapki damskie typu Birkenstock Gizeh zyskują charakter podkreślający bliskość z naturą.

Damskie klapki Birkenstock to nie tylko model Arizona! Jakie fasony butów niemieckiej marki podbijają serca fashionistek?

Klapki damskie Birkenstock Gizeh to jedyne w swoim rodzaju japonki tej marki – model ze zdjęcia oferuje sklep Zdrowybut.pl

Chodaki Boston – wyjątkowe klapki damskie Birkenstock
Kolejnym klasykiem wśród damskich klapek skórzanych Birkenstock są chodaki Boston. Fason ten zasilił asortyment marki już w 1973 roku, podbijając wiele miejsc pracy, w tym szpitale i przychodnie. Wszystko to za sprawą zabudowanej cholewki chroniącej palce. To w połączeniu z wysokim komfortem użytkowania nawet przez długie godziny sprawiło, że Bostony przez wiele lat pozostawały niedoceniane w świecie mody, w którym prym wiodły wysokie obcasy i szpilki. Wszystko zmieniło się kilka sezonów temu. Ich design, przypominający nieco obuwie domowe, idealnie wpisał się w nurt lounge wear, czyli wygodnej odzieży do noszenia w domu. Szybko zagościł na nogach światowych gwiazd i z obuwia roboczego czy kapci, stał się najbardziej pożądanym modelem Birkenów. Najbardziej osadzone w trendach są chodaki ze skóry zamszowej i nubuku w neutralnych kolorach. Warto rozglądać się za odcieniem taupe, mocha, khaki oraz latte cream.