Cud nad Wisłą - sierpień pełen wrażeń!

Po latach nieobecności na Płytę Desantu powróciło jedno z pierwszych i najgorętszych letnich miejsc w stolicy: Cud nad Wisłą. Program klubu każdego dnia wypełniony jest różnymi wydarzeniami i aktywnościami, odbywającymi się nie tylko wieczorami. Wstęp na wszystkie z nich jest bezpłatny.

Cud nad Wisłą

Cud nad Wisłą

Koncerty (czwartki i nie tylko!)

Podczas Koncertowych Czwartków na scenie Cudu zaprezentują się najciekawsze projekty polskiej muzyki alternatywnej. Po każdym z nich będzie się odbywać także afterparty, dla spragnionych jeszcze większej dawki dobrej muzyki.

Już 3 sierpnia wystąpi Arek Kłusowski, czyli jeden z najciekawszych głosów w Polsce (kontratenor), autor ponad 100 piosenek, z których wiele zdobyło szczyty krajowych list przebojów. Koncert będzie jednocześnie uroczystą premierą jego najnowszego albumu ,,Zaległości w miłości”, który oficjalnie ukaże się dzień, a właściwie parę godzin później.

Wyjątkowo w środę (9 sierpnia) zagra Paula Roma – okrzyknięta ,,nową nadzieją polskiej sceny” wokalistka proponuje fuzję takich gatunków muzycznych jak blues, soul oraz alternatywny pop. Jej single zgromadziły na YouTube już ponad 1,5 miliona wyświetleń, a limitowany pre-order albumu wyprzedał się w zaledwie kilkanaście godzin.

Cud nad Wisłą

Cud nad Wisłą

Dzień później, 10 sierpnia na scenie Cudu pojawi się natomiast Holak – wszechstronny raper, wokalista, producent, autor tekstów, a także… grafik, reżyser teledysków i tatuator. Obecny na scenie od ponad 15 lat artysta zaprezentuje przekrojowy repertuar ze swoich licznych projektów, a także przedpremierowe utwory z zapowiadanego na jesień 4. solowego albumu.

Wyjątkowo bogaty w muzyczne doznania będzie 17 sierpnia, gdyż okolice Płyty Desantu gościć będą frontWOMEN, w ramach showcase’u artystek związanych z wytwórnią FONOBO Label. Tego wieczoru mieszankę stylów, od delikatnych ballad po elektroniczne brzmienia, zaprezentują aż 3 projekty: Magda Kluz, Pola Chobot & Adam Baran, KIWI.

Franek Warzywa & Młody B wspólnie tworzą komediowy, surrealistyczny hip-hop o nie hip-hopowych rzeczach (jak lubienie chodzić do szkoły czy tytułowe warzywa), na bitach poruszających się między gatunkami z prędkością światła i okraszonych chwytliwymi hookami. Docenili ich zarówno użytkownicy TikToka, jak i dojrzalsza publika Off Festivalu, a 24 sierpnia z pewnością doceni ich także widownia Cudu nad Wisłą.

Na pożegnanie wakacji 31 sierpnia zaprasza natomiast Faustyna Maciejczuk. Ta buntowniczka z wyboru od zawsze poszukuje w muzyce ekspresji i nie daje się zaszufladkować, równocześnie będąc poukładaną osobą. Wykształcona muzycznie i miłośniczka muzyki elektronicznej, jako twórczyni inspiruje się brzmieniem lat 90’, syntezatorami, pogłosem wokalu i jego możliwościami harmonicznymi.

Imprezy (piątek-sobota)

Cud nad Wisłą

Cud nad Wisłą

W każdy weekend za klubowymi deckami staną najbardziej rozchwytywani w stolicy DJ’e oraz DJ’ki. Piątki to często imprezy tematyczne, odpowiadające na aktualne zapotrzebowanie, stąd odbyło się już między innymi Barbie afterparty, a na 28 lipca zapowiadane jest latino night. W soboty wydarza się natomiast kultowa już Noc Cudów, podczas której najwytrwalsi bawią jeszcze po wschodzie słońca, także w niepogodę. Warto śledzić aktualny program weekendowych tańców z tygodnia na tydzień, z pewnością nie zabraknie popowych przebojów, bujającego hip-hopu czy klubowych rytmów.

Wini rozmawia (piątki i nie tylko!)

Wini – raper, YouTuber, biznesmen, człowiek instytucja. Prowadzi bardzo popularny kanał WINIWIZJA, gdzie w samochodzie rozmawia z całą plejadą interesujących osobowości. W tym sezonie rozsiądzie się także na scenie Cudu nad Wisłą i zaprosi do siebie najciekawszych rozmówców, prawdziwych ekspertów w swoich dziedzinach. Wszystko to na żywo i z aktywnym udziałem publiczności! Jeszcze zanim zacznie się sierpień, to już 28 lipca gościem Winiego będzie dziennikarz Krzysztof Stanowski, współwłaściciel Kanału Sportowego. Natomiast w samym sierpniu pojawią się między innymi: publicysta historyczny Piotr Zychowicz, Łukasz Ostoja-Kasprzycki z PoWarszawsku.com, filozof i futurolog Aleksandra Przegalińska, a także prawnik Marcin Kruszewski prowadzący kanał Prawo Marcina. Szczegółowy harmonogram spotkań zostanie ogłoszony niebawem.

Stand-up (poniedziałki)

W początek tygodnia najlepiej wejść z uśmiechem na ustach. Dlatego we współpracy ze Stand-up Polska poniedziałki należą do komików: zarówno tych uznanych, jak i stawiających dopiero pierwsze kroki na scenie. Wydarzenia te cieszą się dużą popularnością, dlatego warto wpaść chwilę wcześniej, by zająć najlepsze leżaczki. W sierpniu wystąpią: Mateusz Płocha i Szymon Baraniecki (7.08), Damian Skóra i Tomek Skrzypek (14.08), Aleksei Rogozin i Rafał Banaś (21.08), Bartosz Zalewski i Łukasz Wolski (28.08).

Kino (wtorki)

Co wtorek o 21:00 startuje plenerowe kino nad Wisłą. 1 sierpnia z racji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wyświetlany będzie film ,,Pianista” z 2002 roku. Tydzień później 8 sierpnia będzie można obejrzeć natomiast ,,Parasite” – jest to pierwsza nieanglojęzyczna produkcja, która zdobyła Oscara za Najlepszy Film, a ponadto otrzymała Złotą Palmę na festiwalu w Cannes. Propozycje filmowe na pozostałe wtorki sierpnia ogłoszone zostaną niebawem.

Szachy (środy)

W każdą środę o 15:00 odbywa się Cud Chess Club, organizowany wraz z Fundacją Inicjatyw Niebanalnych. Na miejscu będą przygotowane stoliki z szachownicami i gotowi do pomocy instruktorzy, którzy wprowadzą w podstawy królewskiej gry. Popołudniowa propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Zajęcia dla dzieci i rodziców (niedziele)

Co niedzielę od 12:00 w ramach cyklu Dzieciaki Cudaki można przyprowadzić swoje pociechy i razem z nimi pod okiem doświadczonych instruktorów wkroczyć do świata kreatywnej zabawy. Na sierpień w planach jest między innymi string art, samodzielne robienie balsamów do ust, bransoletek z kamieni czy świec z węzy pszczelej. Brak ograniczeń wiekowych!

______

Uwaga! Z racji plenerowego charakteru miejsca, w przypadku złych warunków pogodowych pewne wydarzenia mogą zostać przełożone lub odwołane. Warto śledzić zatem kanały social media klubu, by być na bieżąco z programem