Crocodiles reprezentują sobą wszystko, co można kochać we współczesnym rock’n’rollu: łączą beztroski hałas z pięknymi melodiami i zaskakują świeżością brzmienia, a do tego posiedli trudną umiejętność przemieniania energii płynącej ze złości w coś pozytywnego. W ich muzyce nie ma ściemy – ma być taka, jakie jest życie, więc jest słodko-gorzka. 

Brandon Welchez i Charles Rowell tworzą wspólnie odkąd skończyli 18 lat. Poznali się w San Diego, gdzie grali punkowych kapelach, a teraz dzielą swoje życie między Nowy Jork i Londyn. Ich muzyka rozwijała się w ciągu ostatniej dekady, przynosząc pięć albumów, a świeżą krew wniósł Sune Rose Wagner z The Raveonettes w roli producenta ich przedostatniego, bardzo dobrze przyjętego krążka Crimes Of Passion z 2013 roku. Słychać na nim echa dokonań zarówno Lou Reeda, jak i Glenna Branci, ale też… Jackson 5, a psychodelia spotyka się tu z popem, przywodząc momentami na myśl brzmienie Unknown Mortal Orchestra.

Na tarasie Kulturalnej pojawią się z materiałem z ledwo co wydanej płyty pt. Boys, na której nieodzowny w ich przypadku mrok łączy się z salsa-punkiem i funkowym basem.

 

Co? Crocodiles x Off Festival

Gdzie? Kulturalna x Plac Defilad

Kiedy? 27/06/2015, start: 23:00

Więcej info: https://www.facebook.com/events/664578450338871