Classic Blue – kolor roku 2020 według Pantone

Amerykański instytut PANTONE co roku ogłasza kolor, który będzie najmodniejszą barwą. W 2018 był to Ultra Violet, w 2019 zaserwowano nam Living Coral. Natomiast kolor roku 2020 to PANTONE 19-4052 Classic Blue.

Kolor roku 2020, którym jest Classic Blue jest opisywany przez PANTONE jako „wpajający spokój, pewność siebie odcień, który podkreśla nasze pragnienia zbudowania niezależnych i mocnych fundamentów, na których możemy budować przekraczając próg nowej ery”. Podczas gdy Living Coral był „animujący i podtrzymujący życie”, to Classic Blue ma „przynosi poczucie pokoju i spokoju ludzkiemu duchowi, oferując schronienie”.

PANTONE 19-4052 Classic Blue to kolor, który przypomina sugestywne wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji – komentuje Latrice Eisman Executive Director w PANTONE Color Institute.

PANTONE 19-4052 Classic Blue to barwa, która w ludzkiej psychice zakorzeniona jest jako kojąca myśli, dusze i ciało. Ten przypominający wieczorne niebo odcień, wprowadza ludzką duszę w spokój i ciszę, oferując schronienie. Kolor roku 2020 pomaga skoncentrować się i zapewnia przejrzystość, skupiając nasze myśli. Co ciekawsze, to wszystko wpływa bardzo pozytywnie również na wsparcie naszej odporności, zarówno tej psychicznej, jak i cielesnej.

Wybór PANTONE 19-4052 Classic Blue na kolor roku, to według nas strzał w dziesiątkę. W czasach gdy dookoła jesteśmy zalewani masą informacji, brakuję nam czasu dla siebie, rodziny, przyjaciół, a nasza psychika jest narażona na ciągłe szarpania, potrzebujemy wyciszenia i spokoju. To właśnie ma dawać nam tegoroczna barwa wybrana przez PANTONE. Dlatego z radością wprowadzimy ją w swoje życie!