Celebruj, świetuj i smakuj święta w Browarach Warszawskich!

Od 6 grudnia w Browarach Warszawskich dzieją się święta! Odwiedzając nowe miejsce na warszawskiej Woli, można poczuć magiczną atmosferę wszystkimi zmysłami. Woonerf Haberbuscha i Schielego oraz place rozbłysnęły światełkami, w powietrzu unosi się zapach choinek i świątecznych przysmaków prosto z Jarmarku Świątecznego i wnętrz restauracji. To nie wszystko! Browary Warszawskie mają do zaoferowania w te Święta dużo więcej!

Wyjątkowe fotospoty, oświetlony Woonerf oraz Jarmark Świąteczny, na którym można spróbować wyśmienitego grzanego wina z ekologicznych upraw, churrosów, szampana, ostryg czy wypasionych hot-dogów. Ale to nie wszystko! Na Rynku Warzelni znajduje się również strefa choinek, która umożliwia zakup choinki z dostawą prosto pod drzwi. W strefie z choinkami znajduje się również mnóstwo wianków, stroików, nietypowych drzewek oraz wiele innych dekoracji do domu! Jeśli ktoś poszukuje prezentu dla bliskiej osoby, znajdzie go zarówno na Jarmarku jak i we wnętrzach restauracji czy delikatesów. Dla częstych bywalców Jarmarku została przygotowana akcja świąteczna, w której można otrzymać choinkę w prezencie. Wystarczy wybrać się na trwający już Jarmark Świąteczny, zebrać 6 różnych pieczątek z każdego stoiska, a darmowa choinka czeka na szczęśliwców w strefie choinek na Rynku Warzelni.

ŚWIĘTUJ NA JARMARKU

Domki, które do 23 grudnia będą wypełnione świątecznymi smakami funkcjonują na Rynku Warzelni oraz na Placu przy Leżakowni. Wybór jest szeroki, co więcej – każdy nowy tydzień to okazja by spróbować czegoś nowego. Na Jarmarku znajdą się takie koncepty jak Browar Warszawski, który w swojej zimowej ofercie ma grillowany oscypek, pierogi smażone z kaczką, hot-dogi w wersji „na bogato”. Dodatkowo na stoisku dostępny jest bar z wiśniakiem, grzanym piwem, herbatą zimową, nalewkami „Baczewskich” oraz pasztet, smalec, pikle i hummus w słoikach do zabrania ze sobą do domu. Sobremesa Tapas Bar z kolei zaprasza na świąteczne przystawki w wersji hiszpańskiej. Nadarza się okazja by spróbować patatas bravas, aceitunas Sobremesa, chorizo a’la sidra, piemonts de pedron oraz churrosy – oczywiście w zestawie z gorącą czekoladą. Le Paradox podpowiada jak podejść do świętowania po francusku! Ostrygi, zapiekanki alpejskie, szampan, oryginalne „Vin Chaud” (wino grzane białe i czerwone z upraw biologicznych) to tylko kilka propozycji, które czekają na odwiedzających to stoisko na Jarmarku. Dodatkowo Rynek Warzelni urozmaica strefa choinek oraz rękodzieła. To idealna okazja by zaopatrzyć się w plecione wianki, renifery choinkowe, choinki w różnych rozmiarach, stroiki czy inne świąteczne kompozycje. Na Placu przy Leżakowni o świąteczny klimat dba Food Hall Browary, który czeka na gości ze świątecznymi przysmakami, kultowymi hot-dogami by Szymon Czerwiński i zimowymi koktajlami!

SMAKUJ W RESTAURACJACH

Magiczna atmosfera odczuwalna jest nie tylko na Jarmarku, ale także we wnętrzach restauracji, które skomponowały specjalne pozycje dostępne tylko do 24 grudnia. W menu znajdą się dania rybne, mięsne, rozgrzewające napoje oraz desery. Browar Warszawski przygotował bezkonkurencyjną szubę z masłem podwędzanym z kawiorem ze śledzia i chlebem litewskim. Munja ugości czarnogórską kwaśnicą, NINE’s zaprezentuje najnowsze gwiazdy w reprezentacji, czyli Winter Cookie Almond Milk, Herbatę Świąteczną, Kompot Świąteczny i Wino Grzane w zupełnie nowym i świątecznym wydaniu. DESEO Patisserie & Chocolaterie pomoże zadbać o słodkości – Santa Cup, Rudolf i Santa Poppy, to świąteczne deserowe klasyki dla, których warto zgrzeszyć. Gastronomja to z kolei okazja na spróbowanie tradycyjnych polskich dań wigilijnych w nowoczesnym wydaniu. W menu zagościły takie pozycje jak: śledź macerowany w oleju lnianym z goździkami, cebulką w śmietanie i ziemniaczkiem francuskim czy smażony śledź holenderski z puree z cebulką, szczypiorkiem i blanszowanym selerem naciowym na maśle. Świątecznych pozycji szukajcie w Octo pasta & pizza, FALLA Wrap i Jasnej Sprawie w Food Hall Browary. Szefowie Kuchni świąteczne dania komponowali tak by goście mogli spróbować charakterystycznych dań dla swoich regionów.

Jarmark Świąteczny trwa do 23 grudnia. Odwiedzając Browary Warszawskie bez względu na okazję na gości zawsze czeka mnóstwo niespodzianek. Jednak z okazji Świąt Bożego Narodzenia jest ich nieco więcej. To właśnie tutaj w tym roku dzieją się najlepsze święta!