CARBON Silesia Festival 3-4 września 2021!

Nowy festiwal CARBON Silesia Festival na muzycznej mapie Polski! Ponad 30 artystów w wyjątkowej przestrzeni Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. 3-4 września 2021. Po miesiącach oczekiwań sezon koncertowy powraca do Polski. Organizatorzy popularnego festiwalu SnowFest postanowili stworzyć nową jakość i zapraszają do wyjątkowej przestrzeni zabrzańskiej kopalni, która wypełni się dźwiękami polskich i międzynarodowych gwiazd.

LINEUP CARBON Silesia Festival

Już 3 września rozpocznie się pierwszy w historii CARBON Silesia Festival. Dwudniowa impreza została stworzona przez osoby odpowiedzialne za 8 wyjątkowych edycji SnowFestu – największego festiwalu zimowego w Polsce. CARBON Silesia Festival połączy ze sobą najlepsze i najciekawsze elektroniczne brzmienia z niesamowitą industrialną przestrzenią Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

CARBON Silesia Festival, to wyjątkowe wydarzenie, który pozwoli słuchaczom na nowo zakochać się w muzyce i poprzez taniec, chociaż na chwilę zapomnieć o miesiącach pandemii. Muzyka jest w końcu częścią naszego życia, bez której nie moglibyśmy istnieć. Muzyka to źródło energii, które napędza nas do działania i do patrzenia w przyszłość z nadzieją i uśmiechem. Podobnie jak węgiel w naszych ciałach, muzyka nie jest w stanie istnieć w pustce. Dlatego CARBON Silesia Festival to coś więcej niż muzyka, to godziny tańca, możliwość nawiązywania nowych znajomości, szansa, aby zapomnieć o troskach, zjeść trochę dobrego jedzenia i czasami po prostu odpocząć od wszystkiego.

Na festiwalu czeka na słuchaczy kilka muzycznych scen, scenografia wykorzystująca wyjątkową przestrzeń starej kopalni na terenie Zabrza, strefy food market i chill oraz wiele innych atrakcji, które organizatorzy będą odkrywać na bieżąco. W trakcie dwóch dni wydarzenia na trzech scenach usłyszymy ponad 30 artystów zarówno z zagranicy, jak z Polski.

Już teraz odkrywamy pierwsze gwiazdy, które porwą was do tańca:

Agents of Time, którzy przyjadą promować swój najnowszy album, ale zarazem pokażą jak bardzo nieprzewidywalne są ich występy na żywo, w których nie boją się mieszać agresywnego techno z głęboką potrzebą melodyjnej taneczności.

Alan Dixon, którego najnowszy utwór trafił na pierwsze miejsce najpopularniejszych tracków w serwisie Beatport, a jego produkcje na nowo pobudzają w słuchaczach miłość do brzmień italo, ale w nowoczesnej i jedynej w swoim rodzaju wersji.

Third Son, twórca, który od lat nie boi się eksperymentować ze swoim brzmieniem, a którego celem jest tworzenie po prostu dobrej muzyki, której nie da się zaszufladkować.

Kraak & Smaak, holenderski zespół rozkochany w funku, który w ich utworach miesza się z elektroniką, disco i soulem, a których produkcje zostały docenione przez Moby’ego, Röyksopp, a nawet legendarną Arethę Franklin.

LTJ Bukem & Ruthless MC, jedna z największych legend d’n’b, której nie trzeba przedstawiać żadnemu prawdziwemu fanowi dobrej elektroniki. Jego twórczość odcisnęła piętno na tysiącach producentów na całym świecie. W Zabrzu wystąpi w towarzystwie niezawodnego Ruthless MC.

Demuja, pochodzący z Austrii producent, który jak mało kto umie bawić się melodyjną stroną najbardziej klasycznego house’u, a którego sety opierają się na jednej rzeczy – potrzebie przekazaniu swojej miłości do muzyki z duszą.

Obok nich na festiwalu usłyszymy najciekawsze polskie artystki i artystów takich jak An On Bast Live, Agim, Kuba Sojka, Last Robots, Ros i Penera. A to dopiero pierwsza z trzech odsłon artystów, którzy przyjadą na Górny Śląsk we wrześniu.

Bilety na CARBON Silesia Festival są dostępne zarówno dla osób zaszczepionych, jak i tych, którzy nie zdecydowali się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Dla tych drugich zostało przeznaczone 250 biletów. Pierwsza promocyjna pula 2-dniowych karnetów trafiła właśnie do sprzedaży i kosztuje jedynie 190 zł. Ilość biletów jest limitowana.

Więcej informacji na: www.carbonfestival.pl

Bilety na to wydarzenie dostępne są na goingapp oraz w salonach EMPiK
I pula – Early Regular – 190 zł (od 12.07 do 31.07 lub do wyczerpania puli)
II pula – Late Regular – 240 zł (od 1.08 do 31.08 lub do wyczerpania puli)
III pula – Last Call – 290 zł (od 1.09 do 03.09 lub do wyczerpania puli)