Boże Narodzenie w ciepłych krajach? 5 kierunków na święta pełne słońca!

Boże Narodzenie w ciepłych krajach? Na wczasy w grudniu decyduje się coraz więcej turystów. W zimowym okresie kuszą piaszczyste plaże, turkusowa woda oraz wysokie temperatury. Wyobraź sobie spędzanie tych magicznych dni na Malediwach bądź egzotycznej Sri Lance. Jeśli wolisz jednak aktywnie spędzać czas wolny, przygotowaliśmy dla ciebie równie interesujące propozycje. W grudniu Austria staje się prawdziwą stolicą sportów zimowych! We Włoszech skorzystasz z kolei z tras rowerowych rozmieszczonych wokół malowniczego Jeziora Garda. Odkryj 5 kierunków na święta pełne słońca!

Boże Narodzenie w ciepłych krajach

Malediwy – święta na rajskich wyspach

Malediwy to archipelag położony na Oceanie Indyjskim, znany z pięknych plaż i bogatej roślinności. To właśnie te aspekty zachęcają wczasowiczów do spędzenia świąt w tak wyjątkowym miejscu! Pogoda i temperatura powietrza są tu względnie stałe przez cały rok, dzięki czemu nawet w grudniu możesz się cieszyć 28°C w ciągu dnia. To idealne warunki do wypoczynku na plaży, kąpieli w oceanie, nurkowania i oderwania się od zimowej rzeczywistości.

W czasie grudniowych wakacji warto wstąpić do Male – stolicy kraju, uznawanej za najmniejszą na świecie. Na miejscu możesz podziwiać zabytki w Muzeum Narodowym oraz zwiedzić XIX-wieczny pałac Mulee-aage.

Sri Lanka – od plaż po rafę koralową

Sri Lanka to bezsprzecznie jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania i snorkelingu na świecie! Święta spędzone na wyspie to gwarancja dobrej pogody. Termometry w tym czasie wskazują bowiem około 29°C.

Co warto zobaczyć na Sri Lance? W świątecznym okresie turystów najczęściej przyciągają rajskie plaże – Mirissa Nilaveli, Uppuveli, Tangalle. Warto również wstąpić do tamtejszych świątyń i wybrać się na punkt widokowy położony na legendarnym Lipton Seat.

Egipt – Boże Narodzenie nad Morzem Czerwonym

Twoim marzeniem jest spędzenie Świąt Bożego Narodzenia z dala od chłodnej, zimowej aury? Egipt spełni Twoje oczekiwania! Na miejscu przywitają Cię krystalicznie czyste wody Morza Czerwonego i ślady jednej z najstarszych cywilizacji. Temperatury w grudniu wynoszą około 23°C.

Świąteczne wczasy warto spędzić w jednym ze słynnych kurortów – Sharm El Sheikh, Marsa Alam lub Hurghada. Na wakacjach masz szansę spróbować swoich sił w snorkelingu i nurkowaniu w niepowtarzalnych warunkach. Do obowiązkowych punktów wyjazdu należą piramidy w Gizie i wyrzeźbiony w skale posag Sfinksa.

Austria – wyjazd dla aktywnych

Święta za granicą kuszą nie tylko entuzjastów plażowania w grudniu. W tym wyjątkowym czasie warto odwiedzić Austrię – prawdziwą stolicę sportów zimowych! Ponad połowa jej terytorium leży w Alpach. Na miejscu spróbujesz swoich sił w narciarstwie, snowboardzie lub saneczkarstwie w jednym ze słynnych ośrodków – Mayr­ho­fen, Ski Arl­berg lub Ser­faus-Fiss-Ladis. Podczas grudniowego wyjazdu warto również odwiedzić Tyrol, Ziemię Salzburską i rejon Styrii, aby spróbować regionalnych potraw świątecznych i zobaczyć, jak inaczej mogą wyglądać bożonarodzeniowe tradycje.

Włochy – słońce, plaża i aromatyczna kuchnia

Włochy to doskonałe miejsce dla turystów spragnionych słońca i aromatycznej kuchni! Zima na Półwyspie Apenińskim znacznie różni się od polskich standardów. Grudzień we Włoszech jest stosunkowo ciepły.

Włoskie miasta prezentują się w czasie zimowym wyjątkowo malowniczo! Z tego względu warto odwiedzić Wenecję, Rzym, Mediolan i Florencję – miejscowości pełne cennych zabytków. Turystów przyciągają również plaże i trasa rowerowa wokół słynnego Jeziora Garda.

Pragniesz spędzić Boże Narodzenie w ciepłych krajach? Odkryj najlepsze kierunki na zimę razem z Exim Tours!