Boski Manolo

Od ponad 40 lat tworzy buty, które są obiektem westchnień milionów kobiet. Kochała je Carrie Bradshaw, kochają je największe gwiazdy. Para butów od Manolo Blahnika są prawdziwym must have i każda z nas chciałaby mieć chociaż jedną parę w swojej szafie. O co tyle szumu? Odkrywamy tajemnice kultowego designera.

Manolo Blahnik, hiszpański projektant, został odkryty w 1971 roku przez redaktor amerykańskiego Vogue’a Dianę Vreeland. Kobieta zobaczyła jego rysunki i kazała mu natychmiast zacząć projektować buty. Chociaż Blahnik nigdy nie uczył się projektowania ani sztuki profilowania butów. Po prostu robił to, co wydawało mu się słuszne. Jego przeczucie sprawdza się zawsze. Podobno nie przykłada uwagi do trendów, a w projektowaniu nowych modeli kieruje się tylko opiniami swoich klientek. I nieświadomie stał się prawdziwym trendsetterem, którego podziwia cała branża modowa.

Buty Blahnika stały się ponadczasowe. Kobiety kochają prosty klasyczny fason szpilek Manolo połączony z fantazyjnymi zdobieniami i bogatymi kolorami. W pantofelkach Blahnika czujemy się kobieco, z klasą. Czujemy się wyjątkowo. I właśnie o to chodzi w modzie – o poczucie niepowtarzalności i wyjątkowości.