Bohema zrodziła się z potrzeby posiadania torebki wyjątkowej. Takiej, której nie da się spotkać na ulicy. Iwona Piątek, założycielka marki, wyznaje zasadę jednego niepowtarzalnego egzemplarza. Torby usiane kwiatami, niezwykle dziewczęce od razu mi się spodobały. Stylistyka, w jakiej są przedstawiane również. Bez wachania podjęłam decyzję o przyjęciu tak wspaniałej marki do pakamery. Dzisiaj na example opowiada o sobie i torbach oczywiście. Torby można kupić w pakamera.pl, o tu: Bohema

1. Co tworzysz?

 

Tworzę niepowtarzalne torebki dla kobiet, które chcą poczuć się wyjątkowo. Wszystkie są zaprojektowane i wykonane przeze mnie z dbałością o najmniejszy szczegół. Tak aby każda kobieta otrzymywała torebkę jedyną w swoim rodzaju.

 

2. Jak to się zaczęło? Od kiedy projektujesz?

 

Zaczęło się spontanicznie. Pewnie stad nazwa marki Bohema, która symbolizuje wolność tworzenia i niezależność myśli.

Pierwsza torebka powstała w 2006 roku kilka kwadransów przed wyjściem na przyjęcie. Żadna z posiadanych torebek nie pasowała ani do okazji ani mojego stroju. Przy przeszukiwaniu szafy znalazłam wykrój spodni. Pod ręką był Łucznik mojej cioci, więc wystarczyło tylko nadać kształtów nowej torebce. Była zwykła, prosta. To przesądziło o jej powodzeniu! Na przyjęciu podobała się wszystkim jej prostota i niepowtarzalność . Potem były kolejne torebki i kolejne. Jedne były moje, a inne wędrowały do znajomych. Podczas studiowania Sztuki Ogrodowej weekendy przeznaczałam na szycie i tworzenie nowych dzieł.

 

3. Dla kogo tworzysz?

 

Torebki tworzone są z myślą o dziewczynach i kobietach, które cenią sobie ładnie przedmioty i przedmioty wyjątkowe. Torebki są wykonywane tak aby zawsze pomieściły podstawowe gadżety,, a torby XXL mogą pomieścić nawet pół garderoby 😉

W przyszłości zamierzam uszyć saszetki biodrowe dla osób aktywnych (ale i modnych). Kolejnym moim pomysłem są proste torby męskie – bo faceci też chcą być wyjątkowi.

 

 

4. Skąd czerpiesz inspiracje?

 

Inspiracją dla mnie jest najczęściej natura. Z wykształcenia jestem projektantką ogrodów więc o roślinach wiem bardzo wiele i zachwycają mnie złożoności kształtów jak i piękno kwiatów. Inspiruje mnie również kultura hipisów, ludzi którzy cenili sobie wolność i niezależność. Do tego wszystkiego dochodzą codzienne sytuacje. Jeśli stara garderoba staje się nudna – przerabiam ją. Jeśli zobaczę piękny przedmiot lub krajobraz to staram się przenieść go do mojej nowej torebki.

 

 

5. Czy trendy w modzie są twoim wyznacznikiem?

 

Obserwuję trendy w modzie ale przyjmuję tylko te które mi się podobają. Odrzucam rzeczy brzydkie, niepraktycznie i niechlujne.

 

6. Nad czym teraz pracujesz?

Teraz tworzę kilka torebek kopertowych – wizytowych. Są one ozdobą dopełniającą stroju kobiety ale mogą też być w centrum uwagi.

 

7. Czy przynosi Ci radość to, co robisz?

 

Oczywiście! Przy każdej kolejnej torebce mam wiele zabawy. Od momentu kiedy znajduję niepowtarzalny materiał poprzez, krojenie, szycie i dodatki. Potem robię im zdjęcia, a to też sprawia mi wiele przyjemności. Największą radość sprawiają mi pozytywne wiadomości od nowych właścicielek torebek. Czuję się dobrze kiedy wiem , że sprawiłam komuś przyjemność 🙂

 

8. Moje Ulubione motywy przewodnie to…

 

Moje ulobione motywy przewodnie to kwiaty, w każdej postaci. Najczęściej wykorzystuję tkaniny, które przypominają małe kwieciste obrazy. Podabają mi się również ornamenty roślinne i kolorowe plamy.Ulubione to piwonie, pełne, różowe i delikatne.

 

9. Co wyróżna Twoje prace?

 

Jak już wspominałam każda torebka jest wyjątkowa. Tkanin szukam w małych sklepikach, pasmanteriach, buszuję w internecie. Najczęściej są to małe kawałki, które wystarczają na jedną maksymalnie 2 torebki. Ale nigdy nie uszyłam dwóch identycznych. Dlatego każda otrzymuje swoje imię “Słodkie marzenie”, “Chłodne popołudnie”, “Golden delicious”. Tak jak każdy kwiat jest wyjątkowy tak i każda torebkia jest jedyna i posiada swoją krótką historię.