Biżuteria ceramiczna MIOO

Jeśli myślicie, że czułość jest zarezerwowana dla sfery uczuciowej, poznajcie Zuzannę – projektantkę artystycznej biżuterii ceramicznej MIOO, charakteryzującej się subtelnymi wzorami i precyzyjnymi, złotymi detalami.

Jak to się zaczęło
Miłością do biżuterii zaraziła ją babcia, posiadająca ogromny zbiór błyskotek. To ona zabierała małą Zuzię na targi minerałów i biżuterii, na których za każdym razem kupowała jej coś w prezencie, a ta, jak to dziecko, natychmiast to gubiła. Mimo to dzielnie towarzyszyła babci, dzięki czemu od najmłodszych lat miała do czynienia z misternymi dziełami rzemieślników i powoli budowała własną kolekcję.

Początki marki
Ceramiką zainteresowała się na dobre 8–9 lat temu. Miała za sobą kurs jubilerski I stopnia, a znajoma namówiła ją na zajęcia ceramiczne dla początkujących. Tak powstały jej pierwsze misy i patery. Jednak szybko poczuła, że chciałaby pracować w zupełnie innych warunkach. Zgarnęła więc swoje narzędzia, kupiła potrzebny sprzęt i… zamieniła mieszkanie w pracownię. Każdą dostępną w nim przestrzeń zajmowała ceramika, ale ona nadal twierdziła, że to wyłącznie bardzo zajmujące hobby. Dopiero po wielu namowach bliskich postanowiła stworzyć markę i pokazać się szerszej publiczności. Firmę założyła dopiero w 2014 roku.

MIOO dzisiaj
Zuza skupia się obecnie na tworzeniu ceramicznej biżuterii, którą ozdabia złotem. Uważa, że wyjątkowość jej oferty bierze się właśnie z tego nietypowego połączenia: klasycznie eleganckie złoto przełamuje surowość wypalonej gliny. Jej subtelne, minimalistyczne wzory sprawiają, że biżuteria MIOO sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas ważnych wyjść. Projektantka ma dziś własną pracownię, a w niej trzy duże biurka – każde z nich jest dostosowane do innego etapu pracy. Tuż obok mieści się gabinet jej partnera, Pawła, który jest odpowiedzialny za całą logistykę i obsługę klientów MIOO.

Więcej o Projektantce
Mówi o sobie: perfekcjonistka. Jak sama przyznaje, ostatnio zwariowała na punkcie paproci – ma ich naprawdę mnóstwo! Jest weganką i zwierzęciem domowym, ale takim, które nie wyobraża sobie życia bez natury. Kiedy tylko może, ucieka poza Warszawę. Latem, jeśli akurat nie przebywa w pracowni, włóczy się po lasach albo czyta na balkonie, z dwoma kotami na kolanach.

Wszystkie produkty marki MIOO znajdziecie na pakamera.pl