Aukcja charytatywna „Peace For Ukraine”

28 czerwca na portalu Artinfo.pl odbędzie się finał aukcji charytatywnej „Peace For Ukraine” organizowanej przez Touch of Art Gallery. Cały dochód wesprze działalność Ukraińskiego Domu, inicjatywy Fundacji Nasz Wybór, która działa na rzecz mniejszości ukraińskiej, a także dystrybuuje pomoc do kraju ogarniętego wojną.

Peace For Ukraine

„Aukcja Peace For Ukraine to już druga aukcja charytatywna na rzecz Ukrainy organizowana na portalu Artinfo.pl w ciągu ostatnich miesięcy. Pierwsza, kwietniowa była spektakularnym sukcesem i udało nam się przekazać Fundacji Nasz Wybór, prowadzącej Ukraiński Dom, z siedzibą na Muranowie, tuż obok naszego biura, kwotę 595 tys. złotych. Cieszymy się że po raz kolejny będziemy mogli wesprzeć cele statutowe organizacji.” – mówi Rafał Kamecki, Prezes Artinfo.pl.

Fundacja „Nasz Wybór” w listopadzie 2014 roku otworzyła w Warszawie Ukraiński Dom -miejsce, które powstało, aby ułatwić integrację i wsparcie dla społeczności ukraińskiej w Warszawie, jednak w związku z wydarzeniami ostatnich miesięcy ewoluowało w centrum wsparcia kryzysowego. Działa nie tylko w kraju (udostępnia infolinię z poradami i wsparciem dla Ukraińców przybywających do Polski, udziela informacji o zmieniających się warunkach i procedurach na granicy, wspiera w nalezieniu zakwaterowania dla Ukraińców przybywających do Polski, udziela pomocy psychologicznej, koordynuje wolontariuszy, a także komentuje i informuje prasę o najnowszych wydarzeniach), ale także organizuje misje pomocowe za wschodnią granicę.

Aukcję sztuki fantastycznej organizowaną przez Touch of Art Gallery wsparli: Renata Brzozowska, Arkadiusz Dzielawski, Krzysztof Heksel, Jarosław Jaśnikowski, Tomasz Alen Kopera, Anastazja Markovych, Daniel Pawłowski, Mikołaj Sętowski, Tomasz Sętowski, Łukasz Stokowski, Roch Urbaniak, Maksymilian Novak-Zempliński. Wszyscy przekazali na licytację swoje dzieła, a także stworzyli wspólne – na rzecz pokoju, składające się z dwunastu obrazów, połączonych w jeden.

Finał aukcji odbędzie się we wtorek, 28 czerwca o godz 21:00.

Katalog aukcyjny jest dostępny na Artinfo.pl pod adresem: https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/peace-for-ukraine-charytatywna-aukcja-sztuki-fantastycznej/internet

Organizatorzy kierują podziękowania dla Almat Art i P. Dariusza Hrybika za w pełni charytatywne zaangażowanie i profesjonalną oprawę prac.