Audioriver to nie tylko kilka dni dobrej muzyki! To również ćwiczenia z dobrego życia, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i „Flirt Towarzyski”, które są częścią program Audioriver Sobótka!

Uwaga: ogłoszenie całkowicie nie muzyczne. Całkowicie? W przypadku festiwalu Audioriver to chyba kompletnie niemożliwe. Program, który właśnie ogłosił festiwal może, dosłownie, popieścić Wasze uszy… Po piątkowej nocy, czas na Sobótkę, czyli bezpłatny program wydarzeń dziennych dla uczestników festiwalu oraz mieszkańców Płocka. Czekają na Was warsztaty, wystawa, spotkania, stand-up oraz kino.

Z czym kojarzy Wam się Audioriver? Z latem, nocną zabawą i tańcem z przyjaciółmi nad Wisłą, piaskiem w butach? To prawda, ale czy jesteście gotowi na prawdziwy prąd w głowie? Audioriver to czas nieskrępowanej zabawy, jednak w tym roku organizatorzy chcą zadbać również o Wasz rozwój kulturalny, intelektualny i cielesny. Tak powstało Audioriver Sobótka. Program wydarzeń towarzyszących festiwalu łączy codzienne doświadczenia z tym co elektryzuje i pobudza, stwarza okazję do poznawania innych punktów widzenia, a także poszukiwania nowych przestrzeni.

Program Audioriver Sobótka to kilkanaście wydarzeń wokół trzech idei – eksperymentów muzycznych, czyli robienia własnej muzyki domowymi sposobami, rozmowy z twórcami o ich inspiracjach, a także odkrywania zupełnie nowych wymiarów dźwięków, które Was wymasują, a być może i uleczą; czującego ciała, czyli badania związku pomiędzy muzyką elektroniczną a tańcem, intensywnych poszukiwań lepszego kontaktu z ciałem i informacji, które chce nam przekazać, a także ćwiczenia z dobrego życia – praktycznych zajęć, które pozwolą Wam poznawać się z innej strony. Poprzez śmiech nabierzecie dystansu do siebie, poprzez sztukę zobaczycie, jak inaczej można patrzeć na świat. Na wszystkie warsztaty związane z Audioriver Sobótka obowiązują zapisy pod adresem: https://bit.ly/2m6mJvS .

 

PIĄTEK (27 lipca)

WYSTAWA I RYNEK
Dom Darmstadt, ul. Stary Rynek 8 oraz rynek Starego Miasta

Miesiąc Fotografii w Krakowie prezentuje: „Wiktor Dąbkowski. Flirt Towarzyski”
W programie wieczoru: wernisaż wystawy + spotkanie z autorem + romantyczny DJ set Macieja Głębockiego
19:00

Targi Muzyczne i scena na rynku
Wśród wystawców znajdziecie m.in.: projekt Revive, Bassline, Vinylgate Recordstore, Subraum Records, Tama klub, Smolna / Undercity Festival, Instytut, Luzztro Records i Up To Date Festival. Tradycyjnie nie zabraknie również sceny, która zadba o to, aby muzyczna uczta trwała również pomiędzy wieczornymi koncertami. Targi muzyczne i scena na rynku działać będzie w godzinach: 16:00-20:30 w piątek i 10:30-20:00 w sobotę.

SOBOTA (28 lipca)

RYNEK
rynek Starego Miasta

Spotkania w namiocie
W tym roku publiczność festiwalu i mieszkańcy Płocka będą mogli spotkać się i porozmawiać o twórczości, realiach pracy i pomysłów na życie z artystami i osobami związanymi z branżą muzyki elektronicznej. Na Rynku czekać na Was będą: Kamp!, Deas i Agim, An On Bast, Bass Astral x Igo, Sound Traveler.
14:00-19:00

Debata Burn Residency: Jesteś nieodkrytym talentem DJ’skim?
Urząd Miasta Płocka
BURN RESIDENCY to międzynarodowy, anglojęzyczny program dla tych, co czują zajawkę mixowania. Przyjdź i dowiedz się więcej co zrobić, aby dołączyć do nas i powalczyć o kontrakt wart 100K euro! Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.
Goście: SIMON MATTSON aka RAIDHO, PHIL JENSKY, James Sutcliffe (Monster Energy Director of Music EMEA), Sincz (Smolna, Steyoyoke)
15:00

Stand-up na Rynku
Wystąpią: Darek Gadowski, Cezary Jurkiewicz, Piotrek Szumowski, Bartek Walos, Bartosz Zalewski
17:00

Debata Czwórki: „QUO VADIS TECHNO”
Prowadząca: Ula Kaczyńska
Goście: Leon / Audioriver, An On Bast, Piotr Bejnar, Jędrzej Dtekk Dondziło
18:00

Czym jest muzyka techno? Jakie są jej definicje? Jaki jest stan sceny techno w Polsce, a jaki na świecie? Jakie są perspektywy rozwoju tego gatunku? Czy muzyka techno może być już zaliczana do mainstreamu? Czwórka odwiedzi Audioriver i razem z zaproszonymi gośćmi – artystami, DJ’ami oraz producentami – porozmawia o przyszłości i rozwoju muzyki techno na świecie. Debata będzie transmitowana na antenie radia.

WARSZTATY
MDK ul. Tumska 9

Elektronika do-it-yourself: zrób swój mikrofon
Prowadząca: Iza Smelczyńska, muzykolożka i improwizatorka
13:00 – rozmowa i prezentacja własnoręcznie robionych instrumentów
14:30 – praktyczne tworzenie mikrofonów kontaktowych

Iza Smelczyńska

Ciało muzyczne: poruszaj się świadomie
Prowadząca: Aga Kozak, coacherka, trenerka, mentorka i terapeutka
14:00 – rozmowa o ciele i muzyce z DJ-ką Elizą Krakówką i trenerką Agą Kozak
14:30 – warsztaty ruchowe grupa I
16:30 – warsztaty ruchowe grupa II

Ćwiczenia z dobrego życia: własny rozwój
Prowadzenie: Future Simple, czyli Paulina Czapska, Anna Szapert – terapeutki, coacherki i trenerki
15:00 – ćwiczenia z odpoczynku
17:00 – ćwiczenia z porażki

prof. Zakrocki, prof. Mazurkiewicz, fot. Karolina Karwan

Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego: masaż muzyczny
Autorzy: Patryk Zakrocki, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy oraz Jacek Mazurkiewicz, kontrabasista, kompozytor
Prowadzący: Jacek Mazurkiewicz i Łukasz Kacperczyk, który zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną opartą przede wszystkim na dźwiękach generowanych przez syntezator modularny
16:00 i 18:00 – sesje zbiorowe
sesje indywidualne do wygrania w konkursie – szczegóły na stronie

KINO
NoveKino Przedwiośnie, ul. Tumska 5a

KINO SWOBODY z Gutek Film i Co Jest Grane 24
Seanse filmowe podczas, których zasmakujecie doskonałego kina niezależnego, które opowiada o wolności, przekraczaniu granic i poszukiwaniu spełnienia. Program:
12:00 – “Mr. Gaga”, reż. Tomer Heymann, Izrael, Szwecja, Niemcy, Holandia 2015, 103 min.
14:00 – “Amy”, reż. Asif Kapadia, Wielka Brytania 2015, 127 min.
16:00 – “Barany. Islandzka opowieść” / ”Rams”, reż. Grímur Hákonarson, Islandia, Dania, Norwegia, Polska 2015, 93 min.

Mr. Gaga photo by Gadi Dagon

PORUSZENIE. Co sztuka współczesna mówi nam o świecie?
Przygotowanie i prezentacja: Sylwia Słowik, artystka tworząca kolaże dźwiękowe i wizualne, studentka mediacji sztuki na wrocławskim ASP
18:30 – Pokaz wideo w ramach projektu WRO on Tour

Program pokazu:
Ka-lun Leung (H​K/PL), ​fall up, float down, 2015, 7:36
Susanna​ Flock (AT), ​Fetish Finger, 2016, 6:16
Shota Y​amauchi (JP), ​Tidal Wave, 2016, 8:15
O​m Bori (HU), ​Redundancy, 2015, 2:56
Exchange of the Rat (JP), ​My Um​mah, Dawn Has Appeared [feat. Hatsune Miku], 4:29
Emily McFarland (I​E), ​Zabriskie Point Reversed, 2015, 5:44
Elena​ Artemenko (RU), ​Soft Power, 2016, 10:04

Wro in Tour - StoftPower
1 / 2

Szczegółowy program Audioriver i Audioriver Sobótka: www.audioriver.pl

Sprzedaż biletów na wydarzenie odbywa się za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: www.audioriver.ebilet.pl oraz w salonach Empik w całej Polsce.
Dzięki wsparciu: Miasta Płock, Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz British Council
Partnerzy medialni: TVP Kultura, 4FUN TV, Trójka, Czwórka, Elle, Aktivist, F5, newonce.net , Co Jest Grane 24, K MAG, Noizz, VICE, Muno.pl, Onet