Astari - o sobie

astari_wywiad1.jpg

1. Co tworzysz?

Od kilku lat moją największą pasją jest biżuteria i to jej tworzeniem się zajmuję.

2. Jak to się zaczęło? Od kiedy projektujesz?

Już od najmłodszych lat lubiłam wszystkie prace manualne. Szyłam, robiłam na drutach, wyszywałam, szydełkowałam. jednym z moich ulubionych przedmiotów w szkole była technika (prace ręczne). Kilka lat temu wymarzyłam sobie kolczyki, ale niestety w żadnym sklepie nie mogłam takich znaleźć, więc postanowiłam zrobić je sama. I od tamtego momentu wszystko się zaczęło.

3. Dla kogo tworzysz?

Na początku tworzyłam dla siebie, potem dla rodziny i znajomych. Czułam się świetnie widząc jak ktoś z zainteresowaniem patrzy na biżuterię wykonaną i noszoną przeze mnie. To sprawiało, że chciałam robić więcej i więcej.
Z czasem zainteresowanie moją biżuterią rosło, a wraz z nim grono odbiorców się powiększało.

Moja biżuteria nie jest przeznaczona dla jakiejś konkretnej grupy odbiorców. Staram się, aby była uniwersalna, ale też niepowtarzalna i sprawiała, aby osoba ją nosząca czuła się wyjątkowo.
Tworzę dla kobiet w różnym wieku, zarówno dojrzałych jak i nastolatek, czasem zdarza mi się przygotować coś dla mężczyzn, którzy noszą biżuterię.

4. Skąd czerpiesz inspiracje?

Przede wszystkim z otaczającego mnie świata i ludzi.
Czasem zafascynuje mnie film lub przeczytana książka i chcę przygotować biżuterię, która pasowałaby do głównej bohaterki.
A czasem po prostu wystarczy, że spojrzę na rozłożone materiały i one zainspirują mnie do stworzenia wyjątkowego projektu.

5. Czy trendy w modzie są twoim wyznacznikiem?

Staram się, aby moja biżuteria była ponadczasowa.
Nie opieram projektów na aktualnych trendach, ale lubię wiedzieć, co akurat jest na topie.
Czasem właśnie jakiś modny akcent czy kolor staje się idealnym uzupełnieniem mojego projektu.

6. Nad czym teraz pracujesz?

Ciągle się uczę i rozwijam. Aktualnie pracuję w nowej technice i niedługo pokażę moje pierwsze prace.

7. Czy przynosi Ci radość to, co robisz?

Tak, wielką radość. Projektowanie i tworzenie mnie odpręża, sprawia, że zapominam o otaczającym mnie świecie. Moja pasja to moja odskocznia od codzienności.

8. Co wyróżna Twoje prace?

Oryginalne, niekiedy unikatowe materiały oraz staranność wykonania i dbałość o szczegóły.

9. Ulubione półfabrykaty to..

W moich pracach głównym elementem jest srebro. Często sama je oksyduję, aby nadać biżuterii specyficzny, szlachetny charakter, a czasem jest to srebro pokryte 24-karatowym złotem. Uwielbiam turkus, koral, labradoryt, granat, szafir. Materiały wyszukuję na całym świecie, często przywożę je ze swoich podróży. Lubię ręcznie robione orientalne korale, które wyglądają jak małe dzieła sztuki i potrafią sprawić, że każda kobieta czuje się wyjątkowa.
Często wykorzystuje kryształy Swarovskiego, które w delikatny sposób ożywiają każdy projekt albo też same stają się jego motywem przewodnim.

astari_wywiad2.jpg
10. Czy często zgłaszają się do Ciebie miłośniczki Twojej twórczości, z zamówieniami specjalnymi, takimi wymarzonymi?

Tak, często przygotowuję biżuterię na zamówienia indywidualne i sprawia mi to wielką radość. W większości przypadków jest to biżuteria na specjalną okazję, np. ślub, bal, urodziny czy inne „wielkie wyjście”. Cieszy mnie, że są osoby, które potrafią powierzyć w moje ręce taki mały, ale jakże ważny detal, jakim jest biżuteria 🙂

KONIEC.