AFreaks by AfryKamera zabrzmi po raz drugi!

Festiwal filmów afrykańskich AfryKamera zaprasza na drugą, muzyczną odsłonę festiwalu, która odbędzie w 16 grudnia 2023 w Klubie SPATiF w Warszawie. Tegoroczna AfryKamera odbędzie się pod hasłem AFRICAN GAZE: WOMAN, a jej tematem przewodnim są kobiety, kobieca perspektywa, historie kobiet i o kobietach.

AFreaks by AfryKamera

Podobnie jak na ekranie, tak i na scenie muzycznej będziemy obcować z artystkami. Dwie z nich wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Rwandyjska didżejka i wokalistka Cheryl Isheja aka Binghi, brytyjska kuratorka i didżejka Shennen SP oraz polsko-nigeryjska wokalistka Ifi Ude i wrocławska didżejka Kitty Sarcasm. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie Going.

AFreaks to przestrzeń, będąca zaproszeniem do eksplorowania muzyki elektronicznej na różnych jej poziomach. W tym roku sceną warszawskiego klubu SPATiF – partnera AfryKamery – zawładną wyjątkowe artystki. Pierwszy raz w Polsce wystąpi rwandyjska wokalistka, autorka tekstów, aktorka, producentka i didżejka Cheryl Isheja aka Binghi. Poza sceną eksperymentalnej muzyki elektronicznej, Binghi doskonale czuje się na ekranie. W 2021 roku zagrała w filmie „Neptune Frost” w reżyserii Anisii Uzeyman i Saula Williamsa.

To będzie również pierwszy set w Polsce brytyjskiej didżejki, wokalistki i kuratorki – Shannen SP. Zasłynęła dzięki znakomitym występom dla WWW Tokyo, Nyege Nyege i Today NYC oraz miksom dla Discwoman i DJ Maga. To również współautorka kolektywu Nine Nights, którego celem jest promowanie czarnych artystów i twórców muzyki, sztuk wizualnych i performatywnych.

W taneczny wir wpędzi doskonale znana polsko-nigeryjska wokalistka, aktorka i artystka multidyscyplinarna, Ifi Ude, która w swój niepowtarzalny sposób łączy elementy polskiej kultury ludowej z muzyką elektroniczną. Line up AFreaks domyka wrocławska diggerka i didżejka Kitty Sarcasm, swobodnie rzucająca się w otchłanie grząskich brzmień spod znaku UK Bass czy Ghetto House.

Plakat: Marta Baczewska-Ologele

Adres: SPATiF al. Ujazdowskie 45, Warszawa
Data: 16.12.2023, godz. 20:00
Bilety dostępne na stronie Going pod adresem: https://goingapp.pl/wydarzenie/afreaks-by-afrykamera-2/grudzien-2023