Fotografia analogowa nadal ma swoich fanów. Jednym z nich jest Davis Ayer, który głównie pracuje na tradycyjnym sprzęcie. W jego portfolio możecie znaleźć sporo niezwykłych ujęć, jednak to seria  zdjęć pt. <time travel> nas zaintrygowała. 

Mimo ciągłego rozwoju technologii chętnie sięgamy po vintage. Nie chodzi nam tylko o ubrania, ale również o meble, czy aparaty fotograficzne. Wielkim fanem analogów jest m.in. Davis Ayer. Amerykański fotograf w jednym z wywiadów przyznał, że to dlatego bo „film jest bardziej dynamiczny„.

Myślę, że dzięki analogom jestem lepszym fotografem. Robienie zdjęć tym sprzętem sprawia, że musisz być cierpliwy i  wiedzieć, co naprawdę chcesz uchwycić. Ponadto, jest coś ciekawego w tym oczekiwaniu na rezultaty„, możemy przeczytać w jednym z wywiadów.

Ayer uwielbia bawić się również światłem. Widać to szczególnie w jego projekcie zatytułowanym <time travel>. Mężczyzna uchwycił krajobrazy miejskie oraz przyrodę, ale nie spodziewajcie się „zwykłych” kadrów Tłem dla tych widoczków jest kobiecie ciało.