W podróży za suknią ślubną

czwartek, 16/03/2017


Pin It

Dziś wiele osób uważa, że stroje ślubne ściśle związane są z eleganckim, czarnym smokingiem oraz obszerną białą suknią z długim welonem. Jednak to nie jest takie oczywiste! Zobaczcie przegląd tradycyjnych, barwnych ślubnych strojów z całego świata.

W rzeczywistości w wielu kulturach na całym świecie, tradycyjne stroje ślubne wyglądają zupełnie inaczej niż w naszej zachodniej tradycji weselnej bieli. Na chińskich wesela, narzeczeni często wybierają stroje w kolorze czerwonym, który jest uznawany za szczęśliwy kolor oraz symbolizuje miłość i dobrobyt. W Indiach, kobiety często noszą jedwabne, ręcznie tkane ślubne sari. W szkockiej tradycji mężczyźni zakładają kilty, podczas gdy Japończycy barwne kimona! W każdym kraju istnieje wiele różnych subkultur i tradycji, choć wiele kobiet zdecyduje się na białą sukienkę to warto poznać ceremonialne tradycje z całego świata.

foto: Rani in Silk, Tim Pearse, Akiboat Impressions, paultenyom, Slavorum, Find Textile Blog, Ile Tours, Pierre-Emmanuel Larrouturou, Captivating Photography, nigerianwedding, chaerinjin , Saim Lunde , Faton Ademi, Pinterest,


 

 autor: Monika KomorowskaNAPISZ KOMENTARZ

. . . . . . . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Od Słowa do Słowa
 
Progresja
 
SHOPINSTAGRAM
    • Dwie siostry z Los Angeles tworz nietypowy catering Tak piknyhellip
    • Szukasz idealnego prezentu dla fashionistki? Zajrzyj na Examplepl i dohellip
    • Gluten Appetit to restauracja w ktrej krluje gluten! Dodatkowo nakarmiciehellip
    • Halloween is coming! halloween inspiration beauty halloweenmakeup makeup sugarskull girlhellip