Un.Photoshop Project

niedziela, 19/03/2017


Pin It

Retusz twarzy i sylwetek gwiazd kina, muzyki czy modelek zawsze był kwestią dyskusyjną. Kampanie reklamowe, postery, plakaty filmowe pokazują nam wizerunek gwiazd o nieskalanej urodzie. Bez pryszczy, cellulitu, niedoskonałości. Czasem graficy posuwają się do takich przeróbek, że ciężko nam rozpoznać twarz z okładek. Zespół polskiej edycji magazynu Glamour wygładził nogi Leny Dunham w przedruku sesji z amerykańskiego numeru tego tytułu. Zara zaprezentowała lookbook dla kobiet z krągłościami, której bohaterkami były bardzo szczupłe dziewczyny. W którą stronę podąża świat z ideałami piękna?

Projekt Un.Photoshop to inicjatywa, która ma pokazać, że gwiazdy z plakatów i okładek są – tak samo, jak my – również pełne niedoskonałości. Pryszcze, przebarwienia, blizny – borykamy się z nimi wszyscy. I wcale nie chodzi tylko o umiejętny i dobry makijaż maskujący wszystkie „mankamenty”. Graficy ciężko pracują na tym, żeby nie było widać żadnej nierówności, śladu, skazy. Prowadzący projekt pokazują to, co zostało ukryte pod warstwami makijażu i umiejętnymi trickami specjalistów od grafiki komputerowej. Zobaczcie Dakotę Johnson z plamami po trądziku na ramionach, czy przebarwienia na dekolcie modelki w kampanii bielizny. Zdjęcia są nieco przerysowane, ale takie właśnie mają być. Może wtedy do świata kreującego trendy i kanony trafi jeden przekaz: wszyscy jesteśmy tacy sami, a nikt z nas nie jest idealny.

 

źródło: instagramautor: Kasia KępkaNAPISZ KOMENTARZ

. . . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Od Słowa do Słowa
 
2 noce do rana
 
SHOPINSTAGRAM
    • Holenderski zesp kraakandsmaak na Main Stage audioriver musiclover audioriversummerfestival summervibeshellip
    • Dzie drugi audioriver! Czy jestecie gotowi na kolejn porcj dobrejhellip
    • Jesteci gotowi na audioriver? w gr! audioriver technomusicfestival technovibes pockhellip
    • A Ty gdzie bdziesz? lukarayski pajonkpajonk protestzamachlipcowy veto polskakonstytucjademokracjaniebdmyobojtniwolnesdywolnofreecourtdemocracy polandhellip