The Wooden House

piątek, 05/05/2017


Pin It

Drewniany dom został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu ciepłego schronienia przed niekorzystną pogodą, jednocześnie tworząc wnętrze odzwierciedlające poczucie bycia na świeżym powietrzu. Drewniana przestrzeń skutecznie zachęca do odwiedzin.

Pokoje wychodzą naprzeciwko szklanych elewacji, dając żywe kolory oraz kształty naturalnego otoczenia. Pokój dzienny, jadalnia, kuchnia i łazienka z sauną znajdują się na parterze, a dwie sypialnie na górze, dając widok na pokoje na parterze. Szczególną uwagę zwrócono na umiejscowienie domu. Umieszczony w środowisku przyrodniczym na skraju dużego lasu, nie zakłócając piękna krajobrazu. Projektanci wykorzystali drewno jako materiał dominujący, aby dom mógł delikatnie zakamuflować się z zalesionym tle. Architekci ze studio PIKAPLUS otrzymali 2 miejsce w kraju za najlepszą konstrukcję drewnianą w Słowenii.

źródło: studio PIKAPLUS
foto: MIHA BRATINAautor: Monika KomorowskaNAPISZ KOMENTARZ

. . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Od Słowa do Słowa
 
2 noce do rana
 
SHOPINSTAGRAM
    • Holenderski zesp kraakandsmaak na Main Stage audioriver musiclover audioriversummerfestival summervibeshellip
    • Dzie drugi audioriver! Czy jestecie gotowi na kolejn porcj dobrejhellip
    • Jesteci gotowi na audioriver? w gr! audioriver technomusicfestival technovibes pockhellip
    • A Ty gdzie bdziesz? lukarayski pajonkpajonk protestzamachlipcowy veto polskakonstytucjademokracjaniebdmyobojtniwolnesdywolnofreecourtdemocracy polandhellip