Pobudka a Inteligencja

piątek, 05/01/2018


Pin It

Jeżeli rano nie możesz się dobudzić i włączasz w budziku drzemkę po 5 – 6 razy, to wcale nie znaczy że jesteś leniwą osobą, wręcz przeciwnie, to może świadczyć o wysokim poziomie inteligencji.

Nowe badania pokazują, że osoby staczające poranną walkę ze snem są bardziej inteligentne, kreatywne i szczęśliwe w porównaniu do rannych ptaszków.
Autorem tej teorii jest psycholog z London School of Economics (LSE), Satoshi Kanazawa. Publikacja zatytułowana Why Night Owls Are More Intelligent to zbiór badań zbiorowych popierających teorię.

Ponoć kilkukrotne ignorowanie alarmu i pobudka “na własnych warunkach” oznacza że łatwiej realizujesz swoje ambicje i samodzielnie rozwiązujesz napotkane po drodze problemy. Autorzy teorii twierdzą że tego rodzaju podświadoma inicjatywa zwiększa kreatywność i niezależność.

Teorię poparły prowadzone równolegle badania na Uniwersytecie z Southampton, gdzie naukowcy wzięli pod lupę sytuację socjoekonomiczną grupy 1229 badanych i zestawiła ją z wzorcami snu. Okazało się że znacznie szczęśliwsi i zarabiający więcej pieniędzy są Ci, którzy kładą się spać ok 11 wieczorem i nie wstają przed 8.

via GIPHYautor: Julita WojczakowskaNAPISZ KOMENTARZ

. . . . . . . . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ
SHOPINSTAGRAM
  • Couple golas spotted at Berlin Fashion Week berlin berlinfashionweek berlinfashionhellip
  • Happy bday to our beloved Kate Moss katemoss fashioniconhellip
  • Our must have micro bag! microbag microbags fashion style musthavehellip
  • Bathroom at the Ritz Paris bathroom ritzparis ritz pinkhellip
 • aaaa