Pierwszy na świecie park wodny dla niepełnosprawnych

niedziela, 25/06/2017


Pin It

W San Antonio, w Teksasie otworzony pierwszy na świecie park wodny, który jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. W gorące lato osoby jeżdżące na wózkach inwalidzkich i z różnych stopniem upośledzenia ruchu, będą mogły spełnić swoje marzenia w aquaparku Morgan’s Wonderland.

Morgan’s Inspiration Island wychodzi na przeciw temu, że parki wodne na świecie są w zasadzie niedostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Park wodny jest kolorowym, pełnym pozytywnej energii miejscem, które mogą odwiedzać osoby o różnych schorzeniach. To miejsce bezpieczne, wygodne, nie ma w nim również tłumów. Gordon Hartman, założyciel parku, pracował z lekarzami, nauczycielami, terapeutami i rodzicami dzieci z niepełnosprawnością, którzy wskazali, jakie potrzeby mają maluchy i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Na miejscu zapewnione są wodoodporne wózki inwalidzkie, które można wypożyczyć za darmo. Wszędzie na wózkach można wjechać, temperatura wody w basenach może być zmieniana w zależności od potrzeb odwiedzających.

Co możemy powiedzieć? To przepiękne i bardzo potrzebne miejsce, gdzie wszystkie dzieciaki mogą zapomnieć o swoich problemach i spełniać marzenia. Mamy nadzieję, że Gordon Hartman zainspiruje wiele osób do podobnych inicjatyw!

źródło: Morgan’s Wonderlandautor: Kasia KępkaNAPISZ KOMENTARZ

. . . . . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Od Słowa do Słowa
 
colorista
 
downtown abbey
 
stylistka
 
SHOPINSTAGRAM
    • A Ty gdzie bdziesz? lukarayski pajonkpajonk protestzamachlipcowy veto polskakonstytucjademokracjaniebdmyobojtniwolnesdywolnofreecourtdemocracy polandhellip
    • About last night theweeknd openerfestival mainstage mystyrious starboygig live magicalhellip
    • Hello thedumplings  Orchestra mainstage openerfestival opener2017 justynases ipnops goodvibeshellip
    • Zdjcie roku  radiohead i Thom Yorke podczas pierwszego dniahellip