Pierwszy na świecie park wodny dla niepełnosprawnych

niedziela, 25/06/2017


Pin It

W San Antonio, w Teksasie otworzony pierwszy na świecie park wodny, który jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. W gorące lato osoby jeżdżące na wózkach inwalidzkich i z różnych stopniem upośledzenia ruchu, będą mogły spełnić swoje marzenia w aquaparku Morgan’s Wonderland.

Morgan’s Inspiration Island wychodzi na przeciw temu, że parki wodne na świecie są w zasadzie niedostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Park wodny jest kolorowym, pełnym pozytywnej energii miejscem, które mogą odwiedzać osoby o różnych schorzeniach. To miejsce bezpieczne, wygodne, nie ma w nim również tłumów. Gordon Hartman, założyciel parku, pracował z lekarzami, nauczycielami, terapeutami i rodzicami dzieci z niepełnosprawnością, którzy wskazali, jakie potrzeby mają maluchy i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Na miejscu zapewnione są wodoodporne wózki inwalidzkie, które można wypożyczyć za darmo. Wszędzie na wózkach można wjechać, temperatura wody w basenach może być zmieniana w zależności od potrzeb odwiedzających.

Co możemy powiedzieć? To przepiękne i bardzo potrzebne miejsce, gdzie wszystkie dzieciaki mogą zapomnieć o swoich problemach i spełniać marzenia. Mamy nadzieję, że Gordon Hartman zainspiruje wiele osób do podobnych inicjatyw!

źródło: Morgan’s Wonderlandautor: Kasia KępkaNAPISZ KOMENTARZ

. . . . . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Od Słowa do Słowa
 
Progresja
 
SHOPINSTAGRAM
    • Dwie siostry z Los Angeles tworz nietypowy catering Tak piknyhellip
    • Szukasz idealnego prezentu dla fashionistki? Zajrzyj na Examplepl i dohellip
    • Gluten Appetit to restauracja w ktrej krluje gluten! Dodatkowo nakarmiciehellip
    • Halloween is coming! halloween inspiration beauty halloweenmakeup makeup sugarskull girlhellip