Odwrócone

poniedziałek, 29/06/2015


Pin It

Kolorowe portrety tej hiszpańskiej Alejandry Atarés Abad – malarki mieszkającej w Barcelonie różnią się od tradycyjnych przedstawień tego typu. Otóż nie widzimy twarzy portretowanej, a jedynie jej plecy i tył głowy.  Wprowadza ona nas w swój kolorowy, pop kulturowy świat. Podziwiajcie!

Portretuje ona kobiety z różnych środowisk i o najprzeróżniejszej aparycji. Widzimy je wpatrujące się w krajobraz. Jej sztuka to realizm z nutą hiperrealizmu i graficznego zacięcia. Malarka inspirację czerpie z kultury popularnej: reklam, telewizji, kolorowych magazynów i prac swoich artystycznych guru, na przykład słynnego amerykańskiego realisty Edwarda Hoppera. Dzieła Atarés utrzymane są w soczystych, barwach pełnych życia o klimacie vintage’owym. Ubrania kobiet korespondują kolorystycznie z tłem obrazów.  Artystka w umiejętny sposób rozpala wyobraźnię oglądającego. Zaczynamy się gorączkowo zastanawiać: jak wygląda twarz kobiety na obrazie? O czym myśli? Jest smutna, zamyślona czy po prostu spokojna? Dla rozbudzenia wyobraźni podpowiemy, że dwie z odwróconych kobiet to znane celebrytki Hollywood: Paris Hilton i Lindsay Lohan. Zgadniecie które?

 

Źródło: alejandraataresautor: Natalia Baran @ EXAMPLE.PLNAPISZ KOMENTARZ

. . . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Od Słowa do Słowa
 
Absolut
 
uciekaj
 
2 noce do rana
 
SHOPINSTAGRAM
    • Holenderski zesp kraakandsmaak na Main Stage audioriver musiclover audioriversummerfestival summervibeshellip
    • Dzie drugi audioriver! Czy jestecie gotowi na kolejn porcj dobrejhellip
    • Jesteci gotowi na audioriver? w gr! audioriver technomusicfestival technovibes pockhellip
    • A Ty gdzie bdziesz? lukarayski pajonkpajonk protestzamachlipcowy veto polskakonstytucjademokracjaniebdmyobojtniwolnesdywolnofreecourtdemocracy polandhellip