Kwiatowe instalacje na ulicach Nowego Jorku

wtorek, 23/05/2017


Pin It

Duże metropolie często wydają się betonowymi dżunglami. Wysokie budynki, szkło, tysiące samochodów i miliony ludzi w pośpiechu przemierzających ulice. W tym wszystkim zdarza się, że nie mamy czasu na to, by pojechać za miasto i odpocząć na łonie natury, a nawet pójść do parku czy ogrodu botanicznego, żeby popatrzeć na kwitnące kwiaty i drzewa. W Nowym Jorku z pomocą przybywa Lewis Miller – florysta, który razem ze swoim zespołem, zamienia zakamarki miasta w przepiękne kwitnące zakątki.

Artysta zamienia puste kosze na śmieci w ogromne wazony. Instalacje z kwiatów robią ogromne wrażenie i mają zbawienny wpływ na wygląd przestrzeni miejskiej. Dzięki takiemu zabiegowi ulice tętnią życiem: kwitnącymi roślinami i zielenią. Prace Millera i jego zespołu są niekwestionowanym dowodem ich ogromnego talentu. Bukiety są bardzo przemyślane, nie ma tu miejsca na przypadkowe kwiaty. To zresztą nie jest jedyna aktywność florysty w przestrzeni miejskiej – nie raz można było już zobaczyć jego instalacje na chodnikach, pomnikach czy przy okazji wydarzeń ważnych dla amerykańskiej społeczności, jak wybory prezydenckie. Ostatnio mieliśmy okazję podziwiać kwiatowy pióropusz zdobiący słynną rzeźbę kota autorstwa Fernando Botero – projekt został wykonany z okazji tegorocznej gali MET.

 

 

źródło: vogue, www.instagram.com/lewismillerdesignautor: Kasia KępkaNAPISZ KOMENTARZ

. . . . . . . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Od Słowa do Słowa
 
SHOPINSTAGRAM
    • Holenderski zesp kraakandsmaak na Main Stage audioriver musiclover audioriversummerfestival summervibeshellip
    • Dzie drugi audioriver! Czy jestecie gotowi na kolejn porcj dobrejhellip
    • Jesteci gotowi na audioriver? w gr! audioriver technomusicfestival technovibes pockhellip
    • A Ty gdzie bdziesz? lukarayski pajonkpajonk protestzamachlipcowy veto polskakonstytucjademokracjaniebdmyobojtniwolnesdywolnofreecourtdemocracy polandhellip