Female Nudes by Hannah Wnorowski

środa, 05/04/2017


Pin It

Fałdki tłuszczu, cellulit na udach, wiszący i mało jędrny biust – nie można zaprzeczyć: to dotyczy niemal każdej z nas. Hannah Wnorowski wychodzi przeciw kanonom piękna i z poliestru, jedwabiu i plastiku tworzy to, co tak bardzo zawstydza i wprawia nas w niepotrzebne kompleksy. Artystka pokazuje swoje stanowisko dotyczące różnego oblicza seksualności.

Wnorowski przedstawiła swoją serię Female Nudes w ramach performace’u wraz z choreografką Sarą Kinlaw. Pokazuje, jak silna jest seksualność i jak wiele funkcji może pełnić oraz przybierać różnorodne oblicza. Artystka nie boi się przełamywać tabu, a inspiracje do często szokujących prac czerpie głównie ze swojego życia prywatnego oraz abstrakcyjnych snów, które przeżywa. Materiałem jej pracy są tekstylia i różnego rodzaju materiały, które w jej rękach przybierają zupełnie nowe kształty i formy. Nie zobaczycie tu pięknych i nieskazitelnych części ciała. Wnorowski oswaja nas z obwisłymi twarzami, grubymi udami, rozstępami i wszystkim tym, co często jeszcze budzi nas lęk, a jest absolutnie piękne i naturalne.

 

Więcej info: www.vimeo.com/hannahwnorowskiautor: Kasia KępkaNAPISZ KOMENTARZ

. . . . . . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Od Słowa do Słowa
 
2 noce do rana
 
SHOPINSTAGRAM
    • Holenderski zesp kraakandsmaak na Main Stage audioriver musiclover audioriversummerfestival summervibeshellip
    • Dzie drugi audioriver! Czy jestecie gotowi na kolejn porcj dobrejhellip
    • Jesteci gotowi na audioriver? w gr! audioriver technomusicfestival technovibes pockhellip
    • A Ty gdzie bdziesz? lukarayski pajonkpajonk protestzamachlipcowy veto polskakonstytucjademokracjaniebdmyobojtniwolnesdywolnofreecourtdemocracy polandhellip