Dis iz Tommy Ca$h

piątek, 20/01/2017


Pin It

Ciężko wyobrazić sobie kogoś, kto konno jedzie do McDonalda, kiedy akurat ma ochotę na Big Maca? No cóż, on właśnie to robi. Lubi konie i jazdę konną, więc kiedy ma ochotę coś zjeść, jest dla niego oczywistym, że pojedzie tam konno. Przecież McDrive nie jest przeznaczony jedynie dla ludzi jeżdżących samochodami, prawda?

Pochodzi z Estonii i jest pokręconym chłopakiem. Tommy Cash urodził się w czasie ogłoszenia niepodległości przez Estonię, kiedy upadł Związek Radziecki. To nadbałtyckie państwo przez niemal pół wieku znajdowało się pod wpływami komunistycznej Rosji i jak niemal każdy kraj bloku wschodniego do teraz boryka się z problemami społecznymi, gospodarczymi i związanymi z tożsamością narodową.

Wychowywał się w szarym blokowisku. Po szkole słuchał płyt Kanye Westa i tańczył, zainteresował się kulturą hiphopu, której dziś staje się niekwestionowaną ikoną. Chłopak, który spacerował po osiedlu w szkockim kilcie i odstawał od swoich rówieśników, dziś koncertuje w różnych zakątkach świata, a bilety sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Pisze teksty o tym, co ukształtowało go jako artystę i człowieka – o postkomunistycznej rzeczywistości, wychowaniu w blokowiskach. Szokuje i wzbudza kontrowersje. Za co kochają go miliony? Jest bezkompromisowy, jest sobą i udowadnia, że wszystkie marzenia mogą się spełnić. A oprócz tego – no cóż – trudno jest znaleźć człowieka, który ma większy dystans do siebie.

 

zdjęcia: facebook.com/cashmoneytommySohvi ViikDmitri GerasimovMia HaggiMateusz von Motzinstagram.com/vonmotz;autor: Kasia KępkaNAPISZ KOMENTARZ

. . . . . . . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Od Słowa do Słowa
 
2 noce do rana
 
SHOPINSTAGRAM
    • Holenderski zesp kraakandsmaak na Main Stage audioriver musiclover audioriversummerfestival summervibeshellip
    • Dzie drugi audioriver! Czy jestecie gotowi na kolejn porcj dobrejhellip
    • Jesteci gotowi na audioriver? w gr! audioriver technomusicfestival technovibes pockhellip
    • A Ty gdzie bdziesz? lukarayski pajonkpajonk protestzamachlipcowy veto polskakonstytucjademokracjaniebdmyobojtniwolnesdywolnofreecourtdemocracy polandhellip