Czy woda w bąbelku zastąpi plastikowe butelki?

piątek, 14/04/2017


Pin It

Zanieczyszczenie środowiska plastikiem jest ogromnym współczesnym problemem. Plastikowe opakowania, butelki, czy worki dominują przemysł, a ilość pustych opakowań, które często nie są poddawane recyklingowi, jest ogromna. Na przeciw tym problemom wychodzi brytyjski startup Skipping Rocks Lab.

Ekipa Skipping Rocks Lab znalazła innowacyjny sposób na wykorzystanie… Wodorostów. Ich genialny pomysł nazywa się Ooho! i jest niczym innym, jak jadalną, a także biodegradowalną bańką, bąbelkiem stworzonym z materiału pozyskanego z wodorostów. Ooho! można wypełnić wodą lub innym płynem, a sama bańka może być w różnym smaku czy kolorze. Misją Skipping Rock Lab jest znaczne zmniejszenie wykorzystania plastiku w przemyśle spożywczym i stworzenie alternatyw dla plastikowych kubków, butelek i talerzyków.

Produkt jest wciąż na etapie prototypu. Zespół ma za sobą pokazy Ooho! na różnych branżowych eventach, w tej chwili zbierane są środki na realizację pomysłu w serwisie Crowdcube.

Skipping Rocks Lab – Ooho! – Crowdcube pitch from Skipping Rocks Lab on Vimeo.

 

źródło, image credits: www.skippingrockslab.comautor: Kasia KępkaNAPISZ KOMENTARZ

. . . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Od Słowa do Słowa
 
Absolut
 
uciekaj
 
2 noce do rana
 
SHOPINSTAGRAM
    • Holenderski zesp kraakandsmaak na Main Stage audioriver musiclover audioriversummerfestival summervibeshellip
    • Dzie drugi audioriver! Czy jestecie gotowi na kolejn porcj dobrejhellip
    • Jesteci gotowi na audioriver? w gr! audioriver technomusicfestival technovibes pockhellip
    • A Ty gdzie bdziesz? lukarayski pajonkpajonk protestzamachlipcowy veto polskakonstytucjademokracjaniebdmyobojtniwolnesdywolnofreecourtdemocracy polandhellip