African Art

czwartek, 09/03/2017


Pin It

Malarz Eddy Kamuanga Ilunga w swoich obrazach przedstawia zderzenie kultury z nowymi technologiami. Obrazy są połączeniem popkultury, w tym muzyki, mody i tańca.

 

W swoich pracach odwołuje się do różnych form sztuki i fotografii, a także tradycyjnej estetyki, łącząc ikonografię oraz symbolikę nowych technologi. Eddy Kamuanga Ilunga ukończył Instytut Sztuk Pięknych w Kinszasie w stolicy i największym mieście Demokratycznej Republiki Konga, a następnie dołączył do Akademii Sztuk Pięknych. Jest młody i bardzo ambitny, a jego prace podkreślają współczesną sztukę afrykańską. Założeniem sztuki jest ukazanie rodzimej kultury w sposób twórczy oraz podkreślając indywidualny styl artysty. Kamuanga czerpie ze złożoności strukturalnej w swoim rodzinnym mieście i powraca do tradycyjnej kultury narodu Mangbetu. Obrazy ukazane w Saatchi Gallery w Londynie w ramach Pangaea II.

foto: instagram.com/eddy.kamuanga/autor: Monika KomorowskaNAPISZ KOMENTARZ

. . . . . . . .

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Od Słowa do Słowa
 
2 noce do rana
 
SHOPINSTAGRAM
    • Holenderski zesp kraakandsmaak na Main Stage audioriver musiclover audioriversummerfestival summervibeshellip
    • Dzie drugi audioriver! Czy jestecie gotowi na kolejn porcj dobrejhellip
    • Jesteci gotowi na audioriver? w gr! audioriver technomusicfestival technovibes pockhellip
    • A Ty gdzie bdziesz? lukarayski pajonkpajonk protestzamachlipcowy veto polskakonstytucjademokracjaniebdmyobojtniwolnesdywolnofreecourtdemocracy polandhellip